Režija i koreografija / Direction and choreography: Matija Ferlin Izvedba i koreografija / Performance and choreography : Petra Chelfi, Andreja Jandrić, Domagoj Janković, Darko Japelj, Sintija Kučić, Marin Lemić, Roberta Milevoj, Petra Valentić, Eva Kocić Dramaturgija / Dramaturgy: Jasna Žmak Scenografija / Set-design: Mauricio Ferlin Glazba / Music: Luka Prinčič Kostimi / Costumes: Matija Ferlin, Desanka Janković Šminka / Make-up: Sanja Rivić Oblikovanje svjetla i tehničko vodstvo / Light design and technical direction: Saša Fistrić Dizajn / Design: Tina Ivezić Fotografija / Photography: Jelena Janković Producent / Production: Zagrebački plesni ansambl / Zagreb Dance Company Partneri / Partners: Istarsko narodno kazalište Pula / Istrian National Theatre Pula, Zagrebačko kazalište mladih / Zagreb Youth Theatre Uz potporu / Supported by: Gradski ured za kulturu Grada Zagreba, Ministarstvo kulture RH, Istarska županija / Zagreb City Office for Culture, Ministry of Culture RH, The Istrian Region
Ferlinov Tartuffe, drugi je po redu u Staging a Play ciklusu unutar kojeg se autor suočava s kanonskim djelima dramske umjetnosti. Staging a Play dovodi pod znak pitanja same temelje na kojima se koncept inscenacije u dramskom diskursu interpretira. U ovom slučaju, Ferlin je kao polazište izabrao Tartuffe, jednu od Molièreovih “klasičnih” komedija, koju je iz tekstualne prenio u koreografsku domenu. Verbalne replike zamijenjene su ovdje fizičkim vokabularom, a dramski se tekst, umjesto kao tekstualni predložak, koristi kao slojevita koreografska partitura. Likovi tako umjesto vlastitog jezika i riječi postaju vlastita tijela i pokreti, a odnosi među njima prestaju biti primarno posredovani govorom i počinju se odvijati u domeni izvedbenog, dok upornost njihovih pogleda ka publici kao da inzistira na uspostavljanju tog novog režima gledanja. Zadržavajući čitavo vrijeme izvedbe svih devetoro likova, svih devetoro izvođača, koji plešu tijekom svih pet činova, odnosno trideset i sedam prizora, Ferlin je kreirao kompleksni izvedbeni aparat u kojem su tijela u prostoru jedini nositelji narativa, koji za vrijeme izvedbe neprestano premješta između pokušaja dekonstrukcije i pokušaja rekonstrukcije.
Matija Ferlin nagrađivani je koreograf, izvođač i redatelj iz Svetvinčenta. Diplomirao je na Školi za Novi Plesni Razvoj (School for New Dance Development) u Amsterdamu. Nakon razdoblja rada u Berlinu, vraća se kući i svoje autorsko djelovanje posvećuje istraživanju i reartikulaciji različitih koncepata izvedbene umjetnosti te drugih medija kao što su kratki film, video i izložbe. Kao autor i izvođač gostovao je diljem Europe i Amerike na renomiranim festivalima kao što su Kunstenfestivaldesartes, Impulstanz, Spider Festival Lyon, Rhubarb Festival u Torontu, FTA u Montrealu, Actoral u Marseillesu, Mladi Levi i Gibanica u Ljubljani, Bitef u Beogradu, Mess u Sarajevu te Infant u Novom Sadu. Surađivao je s brojnim kazališnim umjetnicima, među kojima su i M.Koležnik, I.Buljan, M.Delak, A.Henderson, S.Waltz, K.Levi, M.Butler, D.Zambrano, K.Liske, Ch.Chemin, H. P.Knes.
Zagrebački plesni ansambl (ZPA) utemeljila je plesna umjetnica Lela Gluhak Buneta 1970., a od 2014. vodi ga producentica Petra Glad Mažar. Kroz godine postojanja i smjene više umjetničkih voditelja, ZPA kontinuirano inzistira na originalnim autorskim projektima, visokoj umjetničko-izvođačkoj razini i performativnoj snazi izvođača. Suradnje s koreografima, pedagozima i drugim suradnicima iz zemlje i inozemstva pridonijele su jedinstvenoj spremnosti ansambla da odgovori na izazove najrazličitijih autorskih poetika. Kao takav, ZPA je obilježio karijere velikog broja hrvatskih plesača i plesnih stručnjaka koji danas uspješno djeluju u zemlji i inozemstvu. Za doprinos hrvatskm kazalištu ZPA je nagrađen Nagradama hrvatskog glumišta u kategoriji najbolje koreografije (2004., 2012.), najbolje plesačice (2004., 2016.), najboljeg plesača (2004., 2006., 2012.), najbolje scenografije (2006.), te najbolje plesne predstave (2008., 2012.). ZPA svoje radove kontinuirano predstavlja u kazalištima i na festivalima u Hrvatskoj, a kao hrvatski predstavnik gostovao je diljem svijeta; u gotovo svim europskim zeljama te u Rusiji, Izraelu, Južnoj Koreji, Egiptu, Dominikanskoj republici i Meksiku.