LUCKY IS THE LION THAT THE HUMAN WILL EAT, izložba fotografija i projekcije filmova K. Liske i L. Dunberryja
HEINZ PETER KNES & MATIJA FERLIN Lucky is the lion that the human will eat, izložba fotografija
Projekcije filmova: augnablik (treptaj oka)
Film: Karsten Liske
Njihov osobit svijet nije oku vidljiv: dva samotna, ćudljiva vilenjaka prelaze jedan drugome preko puta u praznom i nestvarnom krajoliku, daleko od svakog znaka civilizacije. Referirajući se na rane islandske narodne priče, »augnablik« se razvija u lirsko putovanje u kojem se svašta može pojaviti u vidokrugu i nestati u tren oka. Nježno i snovito ponovno sjedinjenje ostavlja likove zbunjene u njihovom vlastitom svijetu.
Dance screen 2005, Brighton/UK Opera de Lille, Happy Day 2005, Lille/Francuska VideoDance 2005, Athen/Thessaloniki/Grčka FilmKunstBiennale 2005, Museum Ludwig, Köln/Njemačka Les Grand Traversées 2005, Bordeaux/Francuska FRAME 2005, Fabrica de movimentos, Porto/Portugal
„augnablik“ je bio nomiran za najbolji film na KunstFilmBiennale 2005 u Kölnu/Njemačka
Just me maybe (samo ja možda)
Film: Luca Dunberryja
10-minutni film o jednom, osamljenom liku, koji se nastoji popeti, dosegnuti površinu, saznati što je iza, što tek slijedi. To je introspekcija nestalnog ja. Noćno kupanje u proturječnostima i obratima, nesigurno skupljanje svih raspuknutih djelića kako bi se prepoznao kao jedan. Putovanje iz tame u svjetlo, iz egzistencijalne samoće do samotnog postojanja među drugima. Glas je iznutra jednako kao i izvana: vrijeme protječe, eto što radi.
(nježnim tonom) Upitao sam ga za put.
(kraljević (žabac) ga pogleda) ... Rekao je ja nisam odavde...
|